Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hvězdná brána Atlantida

14. 2. 2011

Hvězdná brána Atlantida je nejlepší seriál na světě. Na Atlantidě se mi libí, že má lepší triky, lepší spracování lodí, planet, vesmíru. Pokud jste ji neviděli, nebo nestíháte podívejte se na tuto stránku:stargate.epizody.net/main.php.

Antická nákladní loď
Antikové, stejně jako každá jiná vyspělá rasa měli nákladní lodě. Měli je nejméně v galaxii Pegasus, možná i před tím na zemi. Tyto nákladní lodě sloužili k převážení nákladu i lidí. Na loď se vešlo až třista lidí - Antiků. Toho například využili před 10 000 lety když se evakuovali z Atlantis - SGA 1x15 Before i sleep. Lodě zřejmě neměli moc dobrou obranu, ani zbraně, protože je Wraithové velice rychle sestřelili.
Alteránská loď
Tuto loď měli Antikové - Alteráni v galaxii ori, na planetě Celestus. Antikové ji použili když prchali asi před 50 miliony lety před Ori, aby se vyhnuli válce. Loď sídlila na hořu Ortus Mallum. Při startu byla celá hora zničena, až na katakomby, kde později SG1 našla Archu pravdy. Když Alteráni odletěli, brali to Ori jako vítěztví a poblíš postavili město Celestus. Loď byla pravděpodobně součástí bývalé Alteránské flotili. Jak jsme viděli, loď byla nad celou horou, tudíž se dá z toho soudit, že loď byla podobně jako Atlantis městského rázu. Loď měla pravděpodobně FTL nebo hyperpohon. Loď měla nejspíš nějaké energetické zbraně jako Destiny.
Destiny
Destiny byla vyslána Antiky před stovkami ticíci let, jako loď, která rozsévá brány. Antikové na ní však nebyli, poslali na jakéhosi autopilota a v budoucnu se na ní měli vrátit. Ovšem na to nedošlo. Když se na ní dostali lidé v SGU, byla už stovky galaxií za Mléčnou dráhou nebo Pegasem - sedm miliard světelných let od země. Destiny byla obrovská, měřila několik kilometrů. Nachází se na ní hvězdnná brána, opravný robot, nádrže s vodou. Měla velice silný štít, kterým mohla proletět sluncem, čímž i načerpala energii. Jako pohon využívala FTL  -  faster than lite (rychlejší než světlo). Má šestnáct FTL motorů - stačí aby selhal jeden a celá loď se tím zpomalí. Dále měla po celém trupu rozmístěných spoustu energetických zbraní. Má také na trupu pět malých raketoplánů. Bylo v ní také antické ovládací křeslo, bylo starší než to Pegasu nebo Mléčné dráze, nahrávací zařízení - KINO a  jakési nabíječky. Pokud by to bylo nutné, nejspíš by se na ní vešlo několik tisíc lidí. Destiny chtěli obsadit ti modří mimozemšťané z SGU, proto, když se na ní dostali lidé byla velmi poškozená. Mohli jsme si jí prohlédnout v SGU.
 
Raketoplány na Destiny
Nejspíš to je předchůdce Jumperu. Tyto reketoplány byly na všech lodích třídy Destiny a možná i na ostatních Antických lodí ze stejné doby. Na Destiny jich mohlo být asi pět nebo šest. Jsou připevněné na vnějšku trupu kotevními svorkami. Jsou asi pět metrů dlouhé a vzadu se rozšiřují v motor. Ve předu je ovládací místnost pro dva lidi a zadek může sloužit buť jako nákladový prostor, nebo pro další pasažéry. Povrch lodi je schopný pohltit nejspíš velké množství energie - SGU 1x11. Má také dva dvě malé pulzní energetické zbraně. 
 
Atlantis
Atlantis je nejvelkolepější stavba jakou kdy Antikové postavili. Atlantis postavili na zemi a poté s ní odletěli do galaxie Pegasus. Má několik kilometrů v průměru. Uprostřed je řídící věž. Dále má šest přilehlých ramen, ve kterých je např. -  ovládací křeslo, sklad dronů, generátory štítu, laboratoře - pomocná k povznesení - 3x14, kontrola planet s vývojem -  3x15... Hangár s Jumpery ve kterém je asi dvacet Jumperů. Má také podvodní hangár pro Jumpery. Místnost ve které jsou ZPM - port pro tři ZPM. Holografická místnost, ve které je vyukový antický program. Nemocniční oddělení. V tom jsou nemocniční lůžka, skenery, léky... Ve SGA ji vede Carson Beckett. Město je vybaveno také vnitřními a dálkovými senzory. Dále je ve městě spousta obytných pokojů. Město je vybaveno sítí transportních stanovišť. Město má také čtyři uzemňovací stanice, pomocí kterých se dá po chvíli napájet i městský štít. Pokud městský štít napájí jedno ZPM vydrží pod útokem několik dní. Pokud dvě tak několik týdnů a pokud tři tak i několik měsíců. Pod rameny měst jsou motory pro intergalaktický hyperpohon. Antikové postavili ještě minimálně jedno podobné město - SGA  2x15. Lze tedy předpokládat, že Antikové těchto měst postavili ještě několik. Ve městě mohli žít tisíce Antiků.
 
Antický křižník
Antikům tyto lodě sloužili, podobně jako wraithům - jako křižníky. Je dokonce menší než loď třídy Daidalos. Podle toho, co jsme viděli v seriálu, slouží tato loď čistě k bitevním účelům. Po obou stranách má bitevní modul s drony. Pravděpodobně v ní může být i několik Jumperů. Je velice rychlá a obratná - přisbůsobena k boji v atmosféře. Má i štít a asi i hyperpohon.
 
Obranný satelit
Antikové vystavěli tyto soustavu těchto satelitů na obranu před Wraithy nebo proti jiným případným nepřátelům. Byla to poslední obrana Atlantis. Satelity měli hvězdicovitý tvar. Měli velmi dobré senzory. Každý z těchto satelitů byl vybaven jakýmsi druhem laseru, kterým se dala zničit Wraithská hive ship na jednu ránu. Na rozdíl od Atlantis či lodí třídy Aurora, nemusí satelit napájet ZPM, ale stačí i pouhý naqadahový generátor. Satelit má také nejspíš velice silný štít na obranu a kotevní port pro Jumpery.
 
Aurora 
Lodě třídy Aurora sloužily Antikům jako bojové i výzkumné lodě. Byli ohromné, asi pětkrát větší než lodě třídy Daidalos. Mají oválný tvar. V předu je kontrolní středisko řídícím křeslem. Další řídící křeslo je v místnosti s ovládáním zbraní. Má také záložní řídící středisko, cely, stázové komory, sklad dronů, spoustu ubikací a skladů, strojovnou a dalšími prostorami. Antikové měli na těchto lodích galaktický i intergalaktický hyperpohon. Jejich další pohon je schopný v normálním prostoru vyvynout rychlost světla. Na těchto lodích mohlo být asi kolem tísícovky Antiků. Jako zbraně používá drony, může jich mít několik tisíc a má velice silný štít. Tuto loď může napájet ZPM, ale nemusí. Byla to nejspíše nejčastěji stavěná loď Antiky. Jedna Aurora mohla zničit až několik Wraithských hive ship.
 
Jumper
Jumper byl velice hojně využívaný Antiky pro špionáž nebo přepravu. Dokáže proletět hvězdnou bránou což je veliká výhoda. Měří asi 4,5m a vysunovací motory. Jeho maximální rychlost je asi třetina rychlosti světla. V přední části Jumperu je ovládací konzole a v zadní jsou sedadla a ovládací systémy. V motorech je několik dronů. Jako všechny novější Antické technologie je Jumper ovládán myšlenkami. Jumper má maskovací zařízení a je vybaven také asi dvěmi příručními detektory života. Pokud se vypne maskování je možno převést energii do štítů. Jumperem se dá omezeně létat i pod vodou. Antikové těchto lodí vyrobyli nespočet. Jenom na Atlantis jich bylo asi dvacet pět. Podobný počit jich také byl na sesterském městě Atlantisu - SGA 2x15. Také jich bylo několik na každé větší Antické lodi a na jejich základnách, kterých měli mnoho. V díle SG-1 8x13 byl Jumper navíc vybaven strojem času.
 
 
Pokud chcete vidět obrázky, podívejte se to fotoalba.

zdroj:jiný i vlastní

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

Kontakt


Archiv

Kalendář
<< září / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 20631
Měsíc: 144
Den: 5